Технологія широкоформатного друку

Широкоформатний друк – друк великих форматів, який дуже часто використовують для створення рекламної продукції. До появи цієї технології всі вивіски, плакати та стенди робились вручну. Для цього на металевий чи дерев’яний щит наносилась картинка невеликого розміру, чи напис фарбою. Для створення афіш цими засобами користувалась літографія, яка активно застовувалась починаючи з 1796 року. З її використанням на папір наносились спеціальні картинки фарбою під тиском з пластин на якій здійснювалось гравіювання.

Наша компанія надає комплекс послуг у Львові з широкоформатного друку та створення рекламної продукції.

Виділяють такі варіанти широкоформатного друку:

  1. Зовнішній широкоформатний друк. При його створенні не використовується таке високе розширення та дозволи, тому що він в основному знаходиться на відстані від очей. Тому для зовнішніх робіт зазвичай користуються режимом від 150 dpi. Львів є яскравим прикладом використання широкоформатного друку при створенні різних варіантів рекламної продукції.

  2. Внутрішній широкоформатний друк. Його застосовують при внутрішніх роботах з ціллю досягнення оптимальної насиченості. Для внутрішніх робіт зазвичай користуються режимом від 720 до 1800 dpi.

Загалом, широкоформатний друк можна поділити на такі види:

1) Друк водними чорнилами.

В основному використовують для оздоблення інтер’єру, оскільки широкоформатний друк водними чорнилами є нестійким до погодних умов та ультрафіолету.

2) Друк сольвентним чорнилом

Найбільш поширений друк при виготовлення рекламної продукції. Основною перевагою є висока стійкість до зовнішніх факторів.

Друк можливий на таких матеріалах, як самоклеюча вінілова плівка, банерне полотно, холст, текстиль, папір Blue back , папір Back lite .

3) Друк екосольвентним чорнилом

Перевагами є можливість використання як у інтер’єрі та і на зовні. Воно має достатньо високу адгезію до вінілу, значну покриваність і досить точну передачу кольорів, що є важливим при проведенні брендування. В приміщенні без втрати яскравості вони можуть функціонувати до 5-ти років, а після ламінації чи покриття лаком – до 10. Не втрачають яскравості до 2-х років.

Одним із основних напрямків широкоформатного друку на папері є створення графіки і різноманітних художніх творів.